Přestože pokles v globálním výrobním sektoru pokračoval a produkce klesala již třetí měsíc v řadě, srpnové údaje PMI poskytly známky toho, že se pokles zmírňuje. Míra poklesu výroby, celkových nových objednávek a nových exportních obchodů se zpomalila a zaměstnanost mírně vzrostla.
J. P. Morgan Global Manufacturing PMI index vzrostl v srpnu na tříměsíční maximum 49,0 z 48,6 v červenci a zůstal pod neutrální hodnotou 50,0, která odděluje zlepšení od zhoršení již dvanáctý měsíc po sobě.
Za posledním snížením globální výrobní produkce stojí pokles nových zakázek. Nové zakázky klesaly již čtrnáctý měsíc v řadě, i když nejpomalejším tempem od května. V eurozóně, USA a Japonsku došlo k poklesu nových zakázek, na rozdíl od mírného nárůstu v pevninské Číně. Toky mezinárodního obchodu se snížily a prodloužily současnou sekvenci poklesu na jeden a půl roku.
Pokračující pokles počtu nových zakázek vedl k dalšímu úbytku rozpracované (ale dosud nedokončené) výroby v továrnách. Počet nedodělků se snižoval již čtrnáctý měsíc po sobě, a to podobným tempem jako v květnu, červnu a červenci. Přesto pokračovala tvorba pracovních míst, přičemž zaměstnanost rostla již druhý měsíc po sobě. Tempo růstu však zůstalo mírné, protože rostoucí počet pracovních sil v pevninské Číně, USA a Japonsku (mimo jiné) byl částečně kompenzován snižováním počtu pracovních míst v jiných regionech včetně eurozóny a Spojeného království.
Srpnové údaje PMI poskytly další důkaz, že výrobci reagují na slabší ekonomickou situaci úspornějším provozem. Nákupní aktivita, zásoby vstupů i zásoby hotových výrobků se v posledním měsíci průzkumu snížily. Nižší poptávka po surovinách také zmírnila tlak na dodavatelské řetězce, což vedlo ke zkrácení dodacích lhůt u dodavatelů již sedmý měsíc v řadě.