Ceny mědi v úterý dále klesly pod tlakem slabých údajů o dovozu z Číny, která je předním spotřebitelem kovů, a potenciálního obnovení dodávek z velkého dolu v Peru. Referenční měď na londýnské burze kovů (LME) se v oficiálních kruzích obchodovala o 0,8 % dolů na 8 852 USD za tunu.
"Měď se obchoduje níže kvůli kombinaci slabého dovozu do Číny a uvolnění napětí v Peru, což ukazuje na oživení dodávek," řekl Ole Hansen, vedoucí komoditní strategie Saxo Bank v Kodani.
Měď, používaná v energetice, stavebnictví a dopravě, ztratila zhruba 7 % od doby, kdy v lednu dosáhla sedmiměsíčního maxima 9 550,50 USD.
Ústup byl poháněn silným dolarem a relativně pomalým oživením poptávky v Číně poté, co opustila přísné kontroly COVID-19.
Dovoz surové mědi do Číny v lednu a únoru klesl o 9,3 % oproti předchozímu roku, ukázaly v úterý celní údaje. Celkový čínský dovoz také klesl.
Údaje o čínském dovozu by neměly mít na trh velký vliv, protože v té době se ještě neobjevilo žádné oživení poptávky po pandemii, řekl Hansen.
Velké měděné doly v Peru, které jsou druhým největším světovým producentem mědi, po protestech a blokádách narušily produkci, ukázaly údaje o energii analyzované agenturou Reuters.
Index amerického dolaru vzrostl, což odráželo sílu, která zdražuje kovy s dolarovou cenou pro kupující držící jiné měny.